Teslimat Koşulları

 

Aldığım ürün ne zaman teslim edilir?

 • Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

   

  Siparişinizin kargo tarafından adresinize kaç gün içinde teslim edileceğini öğrenmek için tıklayınız.


"Tedarik Sürecinde" uyarısı ne anlama gelir?

 • Sipariş verdiğiniz ürün stoklarımızda varsa rezervasyonunuz hemen yapılır. Faturanız düzenlenir ve ürün paketlenerek kargoya verilir. Siparişinizde birden çok ürün olması durumunda, ilk sipariş verilen üründen başlayarak, stoklarımızda olanların rezervasyonları yapılır. Stoklarımızda henüz bulunmayan siparişleriniz için ise tedarik süreci başlar. (Bu durumda, sipariş ettiğiniz ürünün karşısında “Tedarik Sürecinde” yazısını görürsünüz.) İlgili tedarikçimize otomatik olarak geçilen talepler takip edilir ve siparişlerinizin en kısa sürede stoklarımızda yer alması sağlanır.


Kısmı teslimat nedir?

 • Satış sonrası en önemli hedefimiz, siparişlerinizin ürün sayfalarımızda belirtilen ortalama tedarik süreci içinde kargoya teslim edilmesidir. Bazı ürünlerde bu süre, ürünün özelliğine ve tedarikçiye göre farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda, ürün bilgilerinde gecikme süresi belirtilir. Tedarik süreci uzayan ürünler nedeniyle mağdur olmamanız için, stoklarımızda gönderime hazır olan ürünler bekletilmeden kargoya verilir. Bu uygulamaya “kısmi teslimat” denir. Kısmi teslimatta kargo ücretsizdir.


Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

 • Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları (Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo) genelde Türkiye’nin

  her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

   

  Sitemizde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.


Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

 • marmaraotomarket.com’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS olarak siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.Ayrıca “Hesabım” sayfasındaki “Siparişlerim” ve “Posta Kutusu”/Bilgilendirme Mesajları” başlıkları altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.


Faturam koli dışında görünecek mi?

 • Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.


Faturam online olarak gönderilebilir mi?

 • Faturalarınızın gönderimi için, ana sayfamızdaki “Sipariş Takibi” sayfasından istediğiniz siparişe ait fatura örneğinizi alabilirsiniz. Sipariş takip sayfasının sol tarafından her sipariş için "Fatura Örneği" linki bulunmaktadır. Faturanız ortalama 1 saat sonra sitemizde kayıtlı bulunan e-posta adresinize gönderilir. Bu sürede “Önemsiz Posta” klasörünüzü kontrol etmeyi unutmayın! E-posta adresinize gönderilen faturalar resmi belge niteliği taşımamakla birlikte, teknik servis işlemlerinde kullanılabilir.


Faturamdaki ürünle bana gelen ürün farklı, ne yapmalıyım?

 • Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için söz konusu ürünü lütfen aşağıdaki şekilde kandiye.com’a gönderin. Ürün elimize ulaştığında gerekli işlemler yapılacak ve sorun

   

  • http://www.marmaraotomarket.com/index.php?route=account/return/add linkinden kayıt yaptırın.

  • Başvuru formu arıza-iade departmanımıza ulaşınca kısa süre içinde gerekli kontroller yapılır ve size e-posta yoluyla bilgi verilir.

   

  • Gönderim işleminizin kabul edilmesi* durumunda, kargo gönderi numaranız size yine e-posta yoluyla ulaştırılır.

   

  • Kargo gönderi numaranızı kullanarak söz konusu ürünü Yurtiçi Kargo’yla karşı ödemeli olarak ECT Elektronik Hizmetler A.Ş. Saray Mah. Sanayi Cad. No:34, 34768 Ümraniye/İstanbul adresine gönderin.

   

  *Başvuru formunun onaylanması, ürünün marmaraotomarket.com’a gönderilmesi için verilen onaydır.

  Ürünün arıza/değişim veya iade işleminin onaylandığı anlamına gelmez. Ürünle ilgili işlemler, ürün Marmaraotomarket.com’a ulaştıktan sonra kayıt altına alındığında başlar; yetkili departmanların incelemelerinden sonra talebin uygunluğu kontrol edilerek tamamlanır.